Sizler için hayallerin ötesini tasarlıyoruz

Facebook Reklamları ve Hedefler…

İnternette alım gücü potansiyel müşterilere ulaşmak için her yolun ya da sosyal ağın makbul hale geldiğini bilmeyenimiz yoktur. İşte bu anlamda sosyal ağlarda en kolay kullanıcı bulan Facebook hayatın da vazgeçilmezi olurken sanal dünyada büyük potansiyel oluşturuyor.

Üstelik bu potansiyeli insanlar gönüllü olarak oluşturuyorlar. Her yaş ve cinsten insanlar facebook’u günün 24 saatinde kullanırken internetin kolay erişimiyle de alternatif her alanda bilgi sahibi oluyorlar.

Bu bilgilendirmenin bir diğer yolunun ise firma veya ürün reklamları olduğunun da şüphe götürmez bir gerçek olduğunu düşünürsek Facebook reklamları adrese teslim ve hedef kitleye daha kolay ulaşmanın aracıdır diyebiliyoruz.

Diğer taraftan Facebook’un kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte, reklam yapacak firmaların daha fazla miktarda insana ulaşma olasılığı da arttı ve kolaylaştı. Facebook’un çok dilli bir internet sitesidir ve bu durum reklamınızın farklı coğrafik bölgelere ulaşması için yeni yollar açmaktadır.

Facebook’un tüm artılarının ve eksilerinin yanında, çok geniş çaplı bir sosyal yardımı olması en büyük avantajıdır.

Facebook reklamcılığı ile ilgili ön bilgi…

Malum olduğu gibi internet reklamcılık ücretleri anahtar kelimelerin popülaritesine göre düzenleniyor. İşinizle ilgili anahtar kelime için teklifte bulunuyorsunuz ve “Tıklama Ücreti (Cost Per Click – CPC)” ödüyorsunuz. Reklamlar ise kullanıcıların kişisel seçimlerine ve tercihlerine göre yerleştiriliyor, bu sayede kullanıcıların ilgisi daha kolay çekilebiliyor. Reklamlarınızın gösterilmesi için istediğiniz özelliklerde belirli bir kitleyi seçebilirsiniz.

Reklamlarınızı bir banner veya slogan ile ya da çeşitli oyunlar sayesinde işinize, şirketinize destek verecek şekilde oluşturma seçeneğine sahipsiniz.

Facebook reklamlarını Google Adsense’den ayıran ilk önemli fark, grafik reklamları kullanabiliyor olmanızdır.

 Facebook’un davetiyeler yollama özelliğini kullanarak da reklamınızı yapabilirsiniz. Kullanıcıların ilgilerine göre reklam ilişkileri göz önüne alındığında, Facebook reklamları tüm diğer online reklam modellerinden farklıdır.

Sosyal Ağlar üzerinden milyarlarca kişiye erişmek artık çok kolay. Bu nedenle dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’ta reklam yayınlamak isteyebilirsiniz.

Eğer reklam yayınlama hakkında bilginiz yoksa ya da reklam yayınlamaya çalışırken, bazı bölümlerde ne yapacağınızı bilmiyorsanız Web Ajans‘ın her an hizmet vermeye hazır olduğunu lütfen unutmayalım.
Sizler için hayallerin ötesini tasarlıyoruz
profesyonel Çözümler

Web'de Net Çözümler Ajansı aldığı her projede amatör ruhun verdiği heyecanla koşarken, profesyonel disiplinle yorulmadan hedefe ulaşmaktadır.

    Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul devamı

    Gizlilik ve Çerez Politikası